4 września 2022 roku był drugim dniem największej imprezy branżowej dla rolnictwa w północno-wschodniej części Polski. Organizatorem tego ważnego dla rolników i producentów rolnych wydarzenia był Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, którego dyrektorem jest  Damian Godziński.

Po raz pierwszy Jesienne Targi Rolnicze „Wszystko dla rolnictwa” przeniosły się do nowej lokalizacji, czyli na Lądowisko w Gryźlinach. Było to wydarzenie, które za główny cel obrało promocję rolnictwa i wyrobów pochodzących od producentów z Warmii i Mazur. Ponadto sama impreza przedstawiła również ofertę zdrowej żywności regionalnej.  Na rolniczych targach pojawiło się około 200 wystawców, była również okazja do prezentacji zwierząt hodowlanych w dwóch dużych halach namiotowych o powierzchni 1000 metrów kwadratowych.

Gośćmi specjalnymi niedzielnej edycji Jesiennych Targów Rolniczych „Wszystko dla rolnictwa” byli: Komisarz Unii Europejskiej ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski, który w Brukseli odpowiada za opracowanie długoterminowej wizji obszarów wiejskich i tworzenie nowoczesnego sektora rolnictwa w UE oraz Minister Andrzej Śliwka, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych

Komisarz Janusz Wojciechowski podczas niedzielnego spotkania został uhonorowany przez Henryka Żuchowskiego, Dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Olsztynie, medalem z okazji XXX lecia istnienia OR.

– Bardzo dziękuję Panie Dyrektorze za te piękne wyróżnienie i jednocześnie chciałbym pogratulować Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, instytucji, która odgrywa ogromną rolę w zapewnieniu rolnikom ekonomicznego bezpieczeństwa na starsze lata. Dziękuje również za wielki wkład w profilaktykę BHP w rolnictwie i działalność edukacyjną w tym zakresie. Niektórzy kiedyś domagali się likwidacji KRUS ponieważ nie podobał im się system społecznego ubezpieczenia rolników, okazało się jednak, że jest to bardzo potrzebna instytucja, która została stworzona dla ludzi wsi – powiedział o KRUS podczas swojego wystąpienia Komisarz Janusz Wojciechowski.