W sobotę 3 września 2022 r. na lądowisku w Gryźlinach odbyły sie 28. Jesienne Targi Rolnicze „Wszystko dla rolnictwa”. Organizatorem tego ważnego dla rolników i producentów rolnych wydarzenia był Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, którego dyrektorem jest  Damian Godziński.

Targi były okazją nie tylko do prezentacji sprzętu rolniczego oraz zwierząt hodowlanych, ale również do prowadzenia dyskusji podczas paneli dyskusyjnych. Rolnicy mogli również rozmawiać z parlamentarzystami na temat aktualnej sytuacji na rynku rolniczym. Gościem specjalnym podczas pierwszego dnia targów był Norbert Kaczmarczyk, Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

– Targi rolnicze w takim wydaniu, jak tu, są bardzo ważne. Polska zawsze stawiała na bezpieczeństwo żywnościowe i w tej trudnej sytuacji dopłaciliśmy jako rząd do nawozów, ale nie możemy poprzestać tylko na tym – mówił podczas spotkania wiceminister Kaczmarczyk.

Wiceminister Kaczmarczyk 8
00:00
00:00
  • Norbert Kaczmarczyk – Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi 00:00

                              Norbert Kaczmarczyk – Wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 Podczas 28. Jesiennych Targów Rolniczych „Wszystko dla rolnictwa” Wiceminister Norbert Kaczmarczyk został uhonorowany przez Dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Olsztynie Henryka Żuchowskiego  medalem z okazji XXX-lecia powstania KRUS.