W piątek, 10 lutego Komenda Powiatowa PSP w Szczytnie oraz OSP W Nowych Kiejkutach otrzymały samochody ratowniczo-gaśnicze. W uroczystościach przekazania pojazdów uczestniczył m.in. Podsekretarz Stanu w MSWiA Błażej Poboży oraz Komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Tomasz Komoszyński.

Komenda Powiatowa PSP w Szczytnie otrzymała fabrycznie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy klasy ciężkiej na podwoziu marki MAN, w nomenklaturze pożarniczej oznaczany jako GCBA. Wartość Samochodu, to 1 mln 210 tys. złotych. Na zakup samochodu z budżetu państwa pozyskano 890 tys. złotych, w tym 377 tys. zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Pozostała kwota, czyli 320 tys. złotych. została przekazana przez lokalne władze samorządowe Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy w Dźwierzutach oraz Urząd Gminy w Szczytnie.

W ramach przesunięć posiadanego taboru samochodowego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie do OSP Nowe Kiejkuty, decyzją Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, został przekazany ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy GCBA 5/32 marki SCANIA.